Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik programında konuğumuz Fikret Yüksel Vakfı yöneticisi Ayşe Selçok

31 Ocak 2019 Perşembe günü saat 16.30 da, Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik programında konuğumuz Fikret Yüksel Vakfı yöneticisi Ayşe Selçok.
Fikret Yüksel Vakfı 1998’de Fikret Yüksel tarafından kurulmuştur. Darüşşafaka mezunu olan Fikret Yüksel eğitim hayatına önce İTÜ, sonrasında MIT ve Harvard’da devam etti. İnşaat mühendisliği, yapı mühendisliği ve maden mühendisliği alanlarında okudu ve çalıştı.

Türkiye’de ve Amerika’da bir çok mühendislik projesinde yer aldı ve Hayatının ilerleyen yıllarında mühendislikten emekli oldu ve kızı Susan Burchard’la konut renovasyonu ve ticareti işine girdi. Beraber Seattle’da ve çevresinde konut sahibi olan ve işleten Yüksel Inc’i kurdular ve büyüttüler. Yüksel ölümünün ardından şirketin, Darüşşafaka öğrencileri öncelikli olmak üzere Türk öğrencilere destek veren bir vakfın kurulmasını istediğini vasiyet etti.

Fikret Yüksel Vakfı’nın temel odağı Türk öğrencilerinin FIRST® Robotics Competition’a (http://www.firstinspires.org/robotics/frc) katılmalarını sağlayarak aldıkları eğitimi geliştirmek. FIRST sloganında olduğu gibi “More Than Robots”

Misyonu , First Robotic Competition yarışmasını Türkiye’de mümkün olduğunca çok öğrenciye yaymaktır.

Öğrencilerin yarışmaya katılabilmeleri için takımlarla birlikte çalışarak bu eğitimi yaymayı planlıyorlar. Böylece eğitimde rekabet için gerekli becerilerden bazılarını öğrenmeleri sağlanıyor. 
#fikretyukselfoundation
@ Fikret Yüksel Foundation

Programın tamamı için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir